Сребърният Еднорог - история в сребро

Начало Помощ Търси Вход Регистрация
Форум Сребърният Еднорог  |  Раздели  |  Информация за изделията  |  Тема: Дървени изделия
Страници: [1] Надолу Формат за разпечатване
Автор Тема: Дървени изделия  (Прочетена 4885 пъти)
Мирослав
Administrator
Sr. Member
Публикации: 451

Азъ, от Народа на Еднорога

Профил
« -: Март 30, 2011, 04:15:22 pm »

Драго ми е да ви представя своите първи дървени медальони!

http://silverunicorn.org/p/woodwork/

Всъщност, оказа се, че аз цял живот съм искал да обработвам дърво. И дума не може да става да се сравнява със среброто, защото в дървото има много топлина, енергията е силно положителна и сигурно това е причината да му се радвам толкова много.
Дървото е прекрасен материал и по друга причина-позволява да се правят по-релефни знаците и символите, което от своя страна ги откроява по-вече, стават по-въздействащи за окото.
Избрах орех, защото е много здрав, с плътна дървесина. След консултация с професионални дърводелци разбрах, че ореховите изделия са няколко пъти по-трайни от изделия направени от липа или чам/иглолистен материал/. Но въпреки всичко, ако на някой не му понася ореха по една или друга причина, мога да изработвам медальони от ябълка, липа и бук.

Освен познатите ви модели от сребро съм понаправил и някои нови, а имам и още идеи , само да имам време.
« Последна редакция: Март 08, 2014, 10:47:54 am от Мирослав » Активен

Българин (булгар) не е народност, а степен на посвещение, която дава способността посветеният да се самовъзражда от собствената си пепел – ФЕНИКС.
erikio
Newbie
*
Публикации: 2

Профил
« Отговор #1 -: Май 19, 2011, 04:46:05 pm »

Дървенийките са много интересни. Изглежда много прецизно направено. Това дърворезба ли е ?
Активен
Мирослав
Administrator
Sr. Member

Профил
« Отговор #2 -: Май 19, 2011, 07:28:01 pm »

Радвам се, че се харесват!
Дърворезба е, но изработката не е посредством  длета, а чрез цифрово-програмна фреза. От там е и прецизността.   :)
Активен

Българин (булгар) не е народност, а степен на посвещение, която дава способността посветеният да се самовъзражда от собствената си пепел – ФЕНИКС.
erikio
Newbie
*
Публикации: 2

Профил
« Отговор #3 -: Май 20, 2011, 02:48:39 pm »

Страхотни са. Това означава ли, че могат да се изработват много лесно нови дизайни, пожелание на клиента ?
Активен
Мирослав
Administrator
Sr. Member

Профил
« Отговор #4 -: Май 20, 2011, 06:23:10 pm »

Не, не означава. Всеки нов модел ми отнема доста време за да го нарисувам векторно, да го вкарам в програма, която управлява машината и в близкото бъдеще едва ли ще имам възможност за работа по модел на клиент.

В същото време нищо не пречи да опишеш горе-долу  какъв модел дървен медальон би искал да имаш.   ;)  Ако искаш може и на лични.
Активен

Страници: [1] Нагоре Формат за разпечатване 
Форум Сребърният Еднорог  |  Раздели  |  Информация за изделията  |  Тема: Дървени изделия