Сребърният Еднорог - история в сребро

Начало Помощ Търси Вход Регистрация
Форум Сребърният Еднорог  |  Раздели  |  Информация за изделията  |  Тема: въпрос за П-3
Страници: [1] Надолу Формат за разпечатване
Автор Тема: въпрос за П-3  (Прочетена 2311 пъти)
shlarre
Newbie
*
Публикации: 1

Профил
« -: Септември 24, 2011, 10:50:06 am »

На снимката не мога да разбера какво точно представлява целия пръстен(халка) и какво означават символите.Както и какво означават символите на М-63 и може ли да се направят на пръстен(халка).
Активен
Мирослав
Administrator
Sr. Member
Публикации: 451

Азъ, от Народа на Еднорога

Профил
« Отговор #1 -: Септември 24, 2011, 02:55:04 pm »

Това е разгънатата халка и знаците по нея. Средният знак е един от символите на Тангра, според тенгрианската философия, а другите рунически знаци са от Розетата.

За М-63:
Горе вляво е другият знак на Тангра и знак на рода Дуло. Горе вдясно-Аз-ът на българите. Двете руни отдолу са взети от Розетата.
За знаците на Розетата не може да се каже нищо със сигурност. Твърде малко информация има по принцип за българските рунически знаци и всяко едно "разчитане" на значението им ще бъде малко или много спекулация. Все пак за знака долу-вляво може да се твърди, че е символ на слънцето. Другият, който много прилича на буквата Ж, за себе си го разчитам като заземената божествена енергия. Ако намеря по-вече свободно време ще го обясня някой ден.

Опитах се да си ги представя знаците от М-63 подредени в една линия, за да се сложат на халка, но не ми се получава някак си. Просто не са за халка, това е мнението ми.

* P-3.png (12.45 kB, 921x215 - видяно 449 пъти.)
« Последна редакция: Септември 24, 2011, 03:11:36 pm от Мирослав » Активен

Българин (булгар) не е народност, а степен на посвещение, която дава способността посветеният да се самовъзражда от собствената си пепел – ФЕНИКС.
Страници: [1] Нагоре Формат за разпечатване 
Форум Сребърният Еднорог  |  Раздели  |  Информация за изделията  |  Тема: въпрос за П-3