Сребърният Еднорог - история в сребро

Начало Помощ Търси Вход Регистрация
Форум Сребърният Еднорог  |  Раздели  |  Информация за изделията  |  Тема: Дървени кутийки за бижута - Д-31, Д-32
Страници: [1] Надолу Формат за разпечатване
Автор Тема: Дървени кутийки за бижута - Д-31, Д-32  (Прочетена 3143 пъти)
Мирослав
Administrator
Sr. Member
Публикации: 451

Азъ, от Народа на Еднорога

Профил
« -: Януари 19, 2012, 02:51:32 pm »

Ето ги и първите ми кутийки за бижута.
http://silverunicorn.org/p/woodwork/index2.php
Исках да бъдат нещо съвсем различно от класическите дървени кутии за бижута, които по-възрастните помним от соц.времето и се получиха за моя радост! Самите те са като едни малки дървени бижута, особено раклата(Д-32), които могат да се поставят на бюро или зад витрината на холовата секция и да радват очите.  Тъй като определено исках да се постигне финес в някаква степен, използвах материал с дебелина 5мм., липа. Може и от орех, стига да го имам в наличност.  :D  Така хем имат необходимата визия, хем станаха изключително леки.

Д-31 е " Кутийка-1", защото ще има и -2, и -3 , и ... ще видим още колко. Ще се различават само по модела на капачето.  Както ще видите, на него ще има само български символи и рунически знаци. Първоначалният ми замисъл беше да може да побира един от моите медальони, но сега могат до 3-4 броя да поемат.

Д-32-Раклата е значително по-голяма като вътрешно пространство. За нея най-важни са мотивите, а те са част от мотивите на чипровските килими.  Специално искам да благодаря на Цвети, която ме запозна с тях, с тази древна българска красота. Давам с удоволствие линк към нейната страничка, за да се докоснете и вие до нещо позабравено, за съжаление, но толкова ценно нещо.
http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/
Активен

Българин (булгар) не е народност, а степен на посвещение, която дава способността посветеният да се самовъзражда от собствената си пепел – ФЕНИКС.
Мирослав
Administrator
Sr. Member
Публикации: 451

Азъ, от Народа на Еднорога

Профил
« Отговор #1 -: Февруари 01, 2012, 10:08:14 am »

Колекцията ми от "дървенийки" вече е допълнена с още две раклички-Д-39 и Д-40. Доволен съм, че станаха точно такива, каквито си ги представях още като идея. В по-голямата успях да вмъкна и подредя целият символизъм, характерен единствено за българския Род, за Народа на Еднорога, като показвам и мястото, от което сме дошли-съзвездието Плеяди(точките по средата, в горния край на капака е съзвездието, в случай, че някой се чуди   ;) ).

В тон с името на сайта са и двата плакета-Д-37 и Д-38, като вторият е точно копие на капака на по-голямата дървена ракла. Получава се нещо като комплект.   :)

http://silverunicorn.org/p/woodwork/index2.php
« Последна редакция: Ноември 16, 2016, 05:59:55 pm от Мирослав » Активен

Българин (булгар) не е народност, а степен на посвещение, която дава способността посветеният да се самовъзражда от собствената си пепел – ФЕНИКС.
Страници: [1] Нагоре Формат за разпечатване 
Форум Сребърният Еднорог  |  Раздели  |  Информация за изделията  |  Тема: Дървени кутийки за бижута - Д-31, Д-32