Сребърният Еднорог - история в сребро

Начало Помощ Търси Вход Регистрация
Форум Сребърният Еднорог  |  Раздели  |  Информация за изделията  |  Тема: за гривните
Страници: [1] Надолу Формат за разпечатване
Автор Тема: за гривните  (Прочетена 3984 пъти)
iliana
Newbie
*
Публикации: 3

Профил Ел. поща
« -: Септември 01, 2012, 05:28:42 pm »

Здравейте,
Искам да поръчам гривна за приятеля ми от кожа и сребро.Той се казва Аспарух и искам гривната да е с някакви прабългарски знаци или дори ако може  да бъде изписано името му на прабългарски.Дали може да ми предложите нещо конкретно или пък да изработите гривна с името му и колко би ми струвало.
Благодаря предварително.Междудругото изделията Ви са страхотни.. :)
Активен
Мирослав
Administrator
Sr. Member
Публикации: 488

Азъ, от Народа на Еднорога

Профил
« Отговор #1 -: Септември 01, 2012, 07:25:58 pm »

Здравейте!
С древни български знаци е Г-20. А, ако искате, мога да изпиша името Аспарух на кирилица или глаголица.
За древно-български букви - не знам какво имате предвид. Има намерени много знаци и символи, но не може със сигурност да се каже за букви...или поне аз не знам. Ако ми дадете някакъв пример може да помислим по въпроса. 
Активен

Българин (булгар) не е народност, а степен на посвещение, която дава способността посветеният да се самовъзражда от собствената си пепел – ФЕНИКС.
iliana
Newbie
*

Профил Ел. поща
« Отговор #2 -: Септември 03, 2012, 11:48:18 am »

Здравейте,
Дали ще е възможно да видя как ще изглежда Аспарух изписано на глаголица-мисля че така гривната ще изглежда по-добре,отколкото ако името е на кирилица.Вие като експерт какво ще ме посъветвате :).
Активен
Мирослав
Administrator
Sr. Member

Профил
« Отговор #3 -: Септември 04, 2012, 08:36:08 am »

Красива е глаголицата! На долния линк ще видите съответствията между глаголическите и кирилските букви, ще можете да прецените как ще изглежда Аспарух на глаголица. Мога да ги гравирам на плочка, а за цена не мога с точност да кажа, може би около 70лв., всичко зависи колко грама ще стане.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB:Glagolica.png
Активен

Българин (булгар) не е народност, а степен на посвещение, която дава способността посветеният да се самовъзражда от собствената си пепел – ФЕНИКС.
iliana
Newbie
*

Профил Ел. поща
« Отговор #4 -: Септември 04, 2012, 10:00:26 am »

Видях как ще изглежда и ми хареса много...:).Как мога да поръчам изработка и доставка на гривната-тук ли да пиша или да Ви се обадя по телефона
Активен
Мирослав
Administrator
Sr. Member

Профил
« Отговор #5 -: Септември 04, 2012, 11:48:42 am »

Може по телефона, може и в скайп да ме потърсите.

Тук не препоръчвам, защото ще ви искам някои лични данни за изпращането.
Активен

Страници: [1] Нагоре Формат за разпечатване 
Форум Сребърният Еднорог  |  Раздели  |  Информация за изделията  |  Тема: за гривните