Сребърният Еднорог - история в сребро

Начало Помощ Търси Вход Регистрация
Форум Сребърният Еднорог  |  Раздели  |  Читалня  |  Тема: Дървен жезъл
Страници: [1] Надолу Формат за разпечатване
Автор Тема: Дървен жезъл  (Прочетена 5948 пъти)
Мирослав
Administrator
Sr. Member
Публикации: 427

Азъ, от Народа на Еднорога

Профил
« -: Октомври 29, 2013, 06:42:35 pm »

Преди няколко седмици се ровех в интернет, търсех в Гугъл разни неща, които ме интересуваха в онзи момент и "случайно"/слагам го в кавички, защото отдавна съм се убедил, че случайности няма/ видях снимките, които и вие ще видите по-надолу.  В първия момент се зачудих от какъв зор ми се появява този дървен жезъл, както беше именуван от автора му и се замислих.  Оказа се, че това са снимки, качени в галерията на сайта "Воини на Тангра". Отдавна не бях влизал там, а  тези снимки си бяха направо покана да го направя.  :)
Разбира се, бях и все още съм впечатлен от жезъла. Този, който го е правил, определено е бил майстор и то от висша класа. Много часове са отделени по жезъла, много търпение, точно око и ръка и ... силен дух. Сигурно повече от половин час разглеждах снимките, цъках с език от възхищение докато в един момент не ми мина мисълта да запиша всички снимки и да ги кача на моя компютър, защото ... ами ако вземат да изчезнат!?

Речено-сторено и продължих да се любувам на жезъла. Чудех се защо пък жезъл, та на мен ми изглежда като бастун. Аз поне имам някаква друга представа за жезъл, но ... това беше до момента, в който  обърнах внимание на дължината му - два кралски кубита. Това е мярка за дължина от т.н.  Сакрална геометрия и е широко използван в древен Египет, например при построяването на пирамидите.

Един свещен кралски кубит е точно 20.6 инча=523.24мм или малко по-грубо казано - 52,3см.  На снимката се вижда ролетката да отчита 104,4 - 104,5см.  Това вече ме втрещи, защото как ли ей така, случайно, в този ...хм, бастун присъства една такава дължина. Не, както казах-в случайности не вярвам.

За голямо съжаление, не само снимките на дървения жезъл изчезнаха, а и целият сайт "Движение Воини на Тангра"!  И сега си казвам-добре, че поне снимките свалих, а трябваше и темата във форума да копна. Нейсе, засега и това не е малко, а вие се наслаждавайте на майсторлъка.
Активен

Българин (булгар) не е народност, а степен на посвещение, която дава способността посветеният да се самовъзражда от собствената си пепел – ФЕНИКС.
Мирослав
Administrator
Sr. Member

Профил
« Отговор #1 -: Октомври 29, 2013, 06:45:03 pm »

Активен

Българин (булгар) не е народност, а степен на посвещение, която дава способността посветеният да се самовъзражда от собствената си пепел – ФЕНИКС.
Мирослав
Administrator
Sr. Member

Профил
« Отговор #2 -: Октомври 29, 2013, 07:17:57 pm »

Активен

Мирослав
Administrator
Sr. Member

Профил
« Отговор #3 -: Октомври 29, 2013, 07:18:59 pm »

Активен

Мирослав
Administrator
Sr. Member

Профил
« Отговор #4 -: Октомври 29, 2013, 07:34:19 pm »

На последната снимка има надпис, предполагам на гръцки. Странното е, че се чете от дясно на ляво - Дион. Така са издълбани буквите/и май има и цифри/, все едно ще се използва за печат.  Хубаво е да се изкаже някой, който е запознат с гръцкия език, но не познавам такъв.
Активен

Мирослав
Administrator
Sr. Member

Профил
« Отговор #5 -: Ноември 03, 2013, 07:13:40 pm »

Оказа се, че нито снимките на дървения жезъл, нито сайта на Движение "Воини на Тангра" са изчезнали, а моят интернет доставчик е решил по някаква  причина аз да не мога да влизам в сайта. Т.е. получава се нещо като цензура.  Както и да е, има и други начини да заобиколя една такава забрана и по-надолу давам линкове към снимките на дървения жезъл от галерията при Воините, а така също и към темата, пусната във форума.

http://www.voininatangra.org/modules/xcgal/thumbnails.php?album=350

http://www.voininatangra.org/modules/ipboard/index.php?act=ST&f=11&t=3755&s=ae34f4f669ea4d3adc0a026b6bcb83b3
Активен

Страници: [1] Нагоре Формат за разпечатване 
Форум Сребърният Еднорог  |  Раздели  |  Читалня  |  Тема: Дървен жезъл